HAKKIMIZDA
Sifar İlaçları, 1966 yılında İtalyan Lepetit firmasının temsilcisi olan Dr. Parodi tarafından kurulmuştur.

Kurulduğu ilk günden beri kalitenin önemi üzerinde durmuş olan firmamız, "İlaçta Kalitenin Mimarı" felsefesiyle 40 yılı aşkın bir süredir Türk halkına yüksek kalitede ilaç ve sağlık ürünleri sunmuştur.

Verem, epilepsi, anemi, alerji, mide bulantısı gibi hastalıklara karşı ürettiği ilaçlar, Sifar İlaçları'nı Türk İlaç Sektörü'nün önemli bir üyesi haline getirmiştir. Çok uluslu firmaların Türkiye temsilciliklerinin yanı sıra, kendi markalı jenerik ürünlerinin de üretimini ve satışını yapan Sifar Ilaçları, 1991 yılında eski Sovyet ülkelerine yaptığı ihracatlarla, bu ülkelere ihracat yapan ilk Türk firması oldu.

İlaç sektöründeki globalizasyonun etkisiyle Sifar İlaçları'nın temsil ettiği birçok firmanın Türkiye'de ofis açması veya Türkiye'de bulunan diğer çok uluslu firmalarla birleşmesi üzerine, Sifar İlaçları farmasötik pazardaki aktif çalışmalarına son verdi. Çerkezköy'de bulunan üretim fabrikası 1999 yılında Eczacıbaşı'na satıldı. Ruhsat hakkı Sifar Ilaçları'nda olan ürünlerin satış ve pazarlaması Yeni İlaç firmasına kiralandı.

Yeni Milenyumda yeni bir yapılanmaya giden Sifar İlaçları, 2004 yılında besin destek ürünleri pazarına yöneldi. Türkiye pazarının 1995 yılında tanıştığı New Life markasını Taymed firmasından satın alarak, bu markayı tekrardan pazara kazandırdı.

Sifar İlaçları'nın kurulduğu günden beri en önemli yapıtaşı olan kalite, New Life markasının da en büyük güvencesidir. Kalitesi ve etkinliği kanıtlanabilir hammaddeler kullanılan New Life ürünlerinin tamamı, Amerika ve Avrupa'da GMP'ye (Good Manufacturing Practices – İyi Üretim Teknikleri) uygun olarak üretilmektedir.

Sifar İlaçları'nın besin destek pazarında kaliteye önem veren çalışmaları yurtdışında da ses getirdi. Sifar, 2006 yılında merkezi Amerika'da bulundan GOED Omega-3 (Global Organization for EPA and DHA) organizasyonuna kurucu üye olarak kabul edildi. New Life markası altındaki Omega-3 içerikli EFA S 1200 ve EFA Daily ürünleri, 2007 yılında Diyet ve Sağlık ürünleri kategorisinde Monde Selection kalite ödülüne layık görüldü. Ayrıca Sifar İlaçları, New Life EFA grubundaki Omega-3 ürünlerinin her bir üretim serisini IFOS (International Fish Oil Standarts) kriterlerine göre test ettirip onaylatan tek Türk firmasıdır.

Sifar İlaçları olarak hedefimiz, geçmişten kazandığımız tecrübemizi ve ilaç sektöründeki bilgilerimizi, yenilikçi ruhumuz ve dinamik yapımız sayesinde sağlığın bu yeni alanında uygulamaktır. Farmasötik alanda "Kalitenin Mimari" olan firmamız, New Life markasıyla beraber "İlaç kalitesinde besin destek ürünleri" çıkartarak, insanların daha sağlıklı yaşamalarını ve yaşam kalitelerini artırmayı hedeflemektedir.
ÜRÜNLER

FARMASÖTİK ÜRÜNLER

DOĞAL ÜRÜNLER

TATLANDIRICILAR